O mně

Kdo jsem

Jsem expert na firemní nákup a B2B obchod. Zaměřuji se na rozvoj a vzdělávání pro praxi nákupčích, obchodníků a dalších profesí, které se podílí na nákupních a obchodních procesech.

Mám 30 let profesní praxe v obchodu a nákupu, od řadových pozic až po manažerské posty.

Z toho 22 let aktivní služby v různých firmách a 8 let na volné noze plně zaměřen na rozvoj a vzdělávání nákupních a obchodních týmů.

Moje top pozice byly obchodní ředitel a ředitel nákupu.

Vzdělávání a rozvoj realizuji pro firmy napříč obory a velikostí. Od velkých korporací až po malé rodinné firmy. Od automotive, strojírenství až po finanční sektor.

Jak pracuji

Profesní vzdělávání a rozvoj má cílit na aktuální i budoucí potřeby nákupčích a B2B obchodníků. Tak to také dělám. Od naučení teorií jsou zde školy, další rozvoj a vzdělání je tu pro praxi.

Jsem prošlápávač nových cest. Vždy jsem zkoušel nová řešení. Jen to profesně posouvá dále a zlepšuje pracovní výsledky. I taková řešení, kterým se ostatní na začátku smáli a pak koukali s otevřenou pusou. Ale tato řešení dělají jejich uživatele úspěšnými, úspěšnějšími než jsou ostatní. I Vy můžete být ti úspěšnější. Buďte se mnou krok napřed.

Jednou jsem slyšel, že jsou tři možnosti jak být lepší než ostatní. Buď podvádět, nebo být chytřejší anebo být rychlejší. První zavrhuji, nemá v obchodu co dělat. Používám kombinace druhých dvou a funguje to. Naučím to i vás.

Jsem tu pro Vás. Vždy myslím nejprve na užitek pro klienta a pak teprve na svůj. Není to vždy ta nejlepší cesta k velkému a rychlému výdělku pro mě. Ale je ta nejlepší cesta pro Váš úspěch. A proto po ní jdu. A jsem přesvědčen, že to je správná cesta. Je rozhodně náročnější než jiné cesty, někdy je těžké se k ní odhodlat, když se nabízí zdánlivě mnohem lehčí, rychlejší, jednoduší, levnější cesty. Ale já to tak prostě dělám a věřím, že tento přístup přitáhne klienty, kteří to se svým rozvojem a vzděláváním myslí opravdu vážně a nechtějí si udělat jen čárku, že byli na školení. Chtějí se opravdu zlepšit a být skutečné profesionálové v nejlepším slova smyslu.

Říká se o mně, že převracím klientům mozek o 180 stupňů. Pokud to znamená, že je naučím pohled na jejich profesi jinak, než se na ni dosud dívali a budou úspěšnější tak ty mozky budu obracet dále. A rád. A klienti to oceňují.

Své vzdělávací programy stavím na praktických zkušenostech, příkladech, řešení vašich témat a situací a potřeb s Vaším aktivním zapojením. Jen tak se vše naučíte opravdu používat a budete to moci ihned použít v praxi.

Jaký užitek přináším B2B obchodníkům?

Prozradím Vám, jak skutečně probíhá nákupní proces a rozhodování u různých typů firemních zákazníků. Vím to, pracoval jsem na zákaznické straně hodně dlouho, pracuji s ní stále, znám trendy, vidím za dveře, za které obchodník nevidí. Není to špiónování, ani oslabování pozice jedné ze stran. Je to cesta k lepšímu obchodu pro obě strany. Cesta k win win. Nemůžete dělat dobré obchody, a připravit ta nejlepší řešení, když neznáte, jak druhá strana uvažuje, jak se rozhoduje. A profitují z toho zákazník i obchodník. Tohle obchodníci oceňují ze všeho nejvíce. A zvyšuje to jejich úspěšnost o desítky procent.

Naučím Vás spolehlivý a v praxi úspěšný postup jak se odlišit od konkurence, jak vystoupit v očích firemního zákazníka z řady ostatních dodavatelů. Jak získat jeho skutečnou pozornost a opravdový zájem. Už Vám nebudou zákazníci říkat, že jste stejní jako konkurence, v jejich očích budete lepší, kompetentnější, přinášející skutečný užitek. To je něco, co byl měl umět každý obchodník, ale zároveň je to nesmírně těžká disciplína. Já Vás ji naučím.

Změním Vaše přemýšlení o obchodu, které zlepší Vaše obchodní výsledky.  Zákazníka v zásadě nezajímají ani vaše produkty, ani služby, ani Vaše výhody. Zajímá ho užitek, který z nich má. Zajímá ho, jak pomůžete většímu úspěchu jeho byznysu. Ukáži Vám jak změnit Váš obchod, abyste zákazníkům přinášeli skutečný užitek a tím se stali úspěšnějšími obchodníky.

Skokově zlepším Vaše vyjednávací a prezentační dovednosti v B2B obchodu v jednání s firemními zákazníky. Své vyjednávání více zaměříte na pomoc zákazníkovu byznysu, hledání řešení, nalézání užitků, znalost potřeb předem a vyvolávání potřeb přímo při jednání. Malým zázrakem najednou nebudete prodávat, ale společně řešit užitek pro zákazníka a to bude ten rozhodující moment pro Váš úspěch.

Ukáži Vám a naučím používat postupy jak sebejistě, přesvědčivě a úspěšně zvládnout jednání o ceně a dalších podmínkách obchodu. Zvýší to Vaše marže, zisk i Vaši odměnu.

Až spolu skončíme, tak rozhodně zvýšíte úspěšnost jednání a obchodů s firemními zákazníky, zvýšíte svůj obchodní obrat a jeho dlouhodobou stabilitu, dosáhnete vyšších marží, budete přesvědčivější a sebejistější, prostě budete lepšími a profesionálnějšími B2B obchodníky. A přitom obchod bude pro Vás radost.

Jaký užitek přináším nákupčím?

Zvládnete efektivně, srozumitelně, úspěšně komunikovat a vyjednávat se svými interními klienty ve Vašem nákupním procesu podle nastavených všeobecně respektovaných pravidel. To je velmi důležité neboť to co od nich dostanete, kdy to dostanete, jak to dostanete a jak s nimi komunikujete, do značné míry rozhoduje nejen o způsobu Vaší práce, Vašich možnostech na trhu, ale hlavně o výsledku nákupu, za který nesete odpovědnost. Ale interní klienti často mají na nákup mnohem větší vliv na nákup než nákupčí. Pomohu Vám to změnit.

Naučíte se osvědčené i nové úspěšné techniky a postupy pro výběr toho správného dodavatele a pro získání těch nejlepších nákupních podmínek.  Tohle je alfou a omegou práce nákupu a tohle se od něj očekává. Klíčová dovednost, bez níž se neobejde žádný nákupčí.

Zvládnete analyzovat jakoukoliv nákupní kategorii, připravit pro ni nákupní strategii (komoditní strategii) a tu následně úspěšně realizovat v praxi. Dávno je pryč doba, kdy strategie byla oslovit tři dodavatele, získat nabídky a nějak je vyhodnotit. Je doba komoditních strategií, category managementu, kdy nákupčí zodpovídá a řídí celý nákupní proces od plánování nákupu, průzkumu trhu, řízení nákupního požadavku, výběr dodavatele, sjednání podmínek až po realizaci. Tento nový pohled na nákup zcela mění dosavadní charakter práce nákupčích a posouvá je administrátorů ke skutečným nákupčím. Mám vlastní metodiku pro tvorbu komoditních strategií, která je tzv. uživatelsky velmi jednoduchá a přináší výsledky. Předám Vám ji spolu s návodem k použití a naučíte se s ní pracovat.

Stanete se úspěšnými nákupními vyjednavači, kteří si poradí se standardními i složitými situacemi při vyjednávání s dodavateli. Ukáži Vám jak využít síly kvalitní přípravy, pracoval s psychologií vyjednavače, mít jednání pod kontrolou a celé ho vést ke svým cílům. Vyjednávání je každo denní činnost nákupčího a zásadně ovlivňuje výsledky práce nákupu.

Udělám z Vás sebevědomější, přesvědčivější nákupčí s potřebnou zdravou sebedůvěrou, tak abyste se dokázali prosadit nejen vůči dodavatelům, ale i vůči svým partnerům v nákupním procesu ve firmě.

Budete umět prezentovat a prodat svůj skutečný přínos pro firmu a stanete se respektovaným nákupčím s jasným přínosem pro Vašeho zaměstnavatele.

 • Ing. Karel Otýs

  Mešno č.ev. 21, 338 43 Mešno, T.: +420 602 447 905, E.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  IČ: 41680341

  icon facebook icon linkedin

  ochrana osobních údajů
  obchodní podmínky

novinky e-mailem

Zadejte svoje jméno a e-mail a těšte se na pravidelnou dávku rad, tipů a doporučení pro Váš úspěšnější nákup a obchod.

captcha 

napište mi

Tuto položku je nutné vyplnit.
Tuto položku je nutné vyplnit.
Napište nám prosím zprávu.
Invalid Input