Dobrý tip II.

Napsal(a) Ing. Karel Otýs
Dobrý tip II.

Tip pro nákupy, které stále musí hledat úspory a po pár letech už neví kde. Stále více nákupních útvarů dostává roční úkoly v objemu dosažených úspor. Zadání je v absolutních číslech nebo v procentech v rámci ročního objemu nákupu, který realizuje nákupní útvar. Z našich zkušeností vyplývá, že obvykle po třech letech opakované snahy o získání úspor v nákupních podmínkách jsou možnosti vyčerpány nebo velmi omezené. Tlak na realizaci úspor ovšem trvá stále.

 

 


Zapojte tedy do projektů úspor i další útvary spolupracující na nákupním procesu od obchodníků, projekt manažerů, techniků, konstruktérů a dalších. Hledejte úsporu nikoliv v nákupních podmínkách, ale ve specifikaci, technickém provedení, standardizaci a dalších interních opatřeních uvnitř nákupního procesu. Ze zkušeností víme, že potenciál úspor je zde výrazně vyšší než v nákupních podmínkách. Pokud bychom to měli vyjádřit procentuálně, tak až 80% potenciálu úspor je uvnitř nákupního procesu.


Na našem blogu nalezente několik článků na téma úspory, například v tomto: Promarněné úspory. A na kurzu Nejlepší postupy v realizaci úspor získáte komplexní návod na realizaci úspor u dodavatlů i uvnitř nákupního procesu.

 • Ing. Karel Otýs

  Mešno č.ev. 21, 338 43 Mešno, T.: +420 602 447 905, E.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  IČ: 41680341

  icon facebook icon linkedin

  ochrana osobních údajů
  obchodní podmínky

novinky e-mailem

Zadejte svoje jméno a e-mail a těšte se na pravidelnou dávku rad, tipů a doporučení pro Váš úspěšnější nákup a obchod.

captcha 

napište mi

Tuto položku je nutné vyplnit.
Tuto položku je nutné vyplnit.
Napište nám prosím zprávu.