Nákupčí není úředník, ale obchodník

Napsal(a) Ing. Karel Otýs
Nákupčí není úředník, ale obchodník

Někdy mi připadá, že nákupčí je chápán spíše jako ten úředník, který je tady přes ty objednávky, procesy, administraci požadavků, vyplňování tabulek, reportování. A často mám dojem, že se nám vytrácí fakt, že nákupčí je hlavně obchodník! Jen se jinak jmenuje a stojí na druhé straně barikády než obchodník.


Tak tedy nákupčí je především obchodník. Poslední dobou často na různých akcích slýcháváme o Nákupu 4.0, jak nás čeká automatizace nákupu a budou za nás pracovat roboti a vše poběží samo bez lidského zásahu. Ano, ale pouze v administrativních činnostech, tam to má smysl a efekt. To už ale není tak často slyšet. Nákupčí i do budoucna zůstane především obchodníkem , ať už bude Nákup 4.0 nebo třeba Nákup 5.0 (ano už i to jsem slyšel). A změna plynoucí z automatizace a elektronizace to jen posilují. Není třeba se tedy obávat o ztrátu práce, naopak dojde k posílení její kvalifikovanosti a významu nákupčího jako obchodníka.

Kdybyste o tom chtěli slyšet více, budete mít možnost poslechnout si můj příspěvek 25.4. 2019 na workshupu společnosti NAR marketing zde

 • Ing. Karel Otýs

  Mešno č.ev. 21, 338 43 Mešno, T.: +420 602 447 905, E.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  IČ: 41680341

  icon facebook icon linkedin

  ochrana osobních údajů
  obchodní podmínky

novinky e-mailem

Zadejte svoje jméno a e-mail a těšte se na pravidelnou dávku rad, tipů a doporučení pro Váš úspěšnější nákup a obchod.

captcha 

napište mi

Tuto položku je nutné vyplnit.
Tuto položku je nutné vyplnit.
Napište nám prosím zprávu.