Novinky

Kulatý stůl nákupu III

Třetí setkání šéfů nákupů u kulatého stolu se koná 20. 6. 2019 v Plzni.

Témata budou opět plně souznící se současnou situací nákupu

Jak se připravit v nákupu na krizi.

Co přinesl dlouhý ekonomický růst do vztahu nákupu a jeho dodavatelů.

Přijde opět velký tlak na úspory za každou cenu nebo to bude tentokrát jinak?

Jak se mění pohled na úspory – plánování, dosahování, kde se hledá, jak se hledá, jak se vykazuje.

Kam se posouvá nákup?

Slavnostní vyřazení absolventů Akademie firemního nákupu

Další firemní tým dokončil koncem března naší Akademii firemního nákupu.

Tentokrát 7-denní.

Název vzdělávacího programu je stejný, ale obsah i forma je pokaždé jiný. Vždy přizpůsobený cílům a potřebám zadavatele, které při přípravě akce pečlivě analyzujeme.

Co se událo v minulém týdnu

Převedli jsme opět další skupiny obchodníků do 21. století.

Minulý týden lze bez nadsázky nazvat týdnem převáděním obchodníků do 21. Století.

Skvělé tři skupiny obchodníků postupně absolvovali kurz Jak na firemní nákup. Od začátečníků až po „veterány“ (jak se sami nazvali) s praxí přes 20 let.

Využijte možnost financování vzdělávání z POVEZ II

Možnost financovat odborné vzdělávání zaměstnanců rámci programu POVEZ II stále trvá. Připojte se ke společnostem, kterým jsme již pomohli k získání dotace na realizaci našich akademií pro jejich zaměstnance a pomohli jim tak vybudovat úspěšný a kvalifikovaný tým.

Jsme připraveni Vám pomoci s přípravou žádosti a vytvořením vzdělávacího projektu tak, aby vaše šance získat financování z POVEZ II byla co nejvyšší.

Dobrý tip II.

Tip pro nákupy, které stále musí hledat úspory a po pár letech už neví kde. Stále více nákupních útvarů dostává roční úkoly v objemu dosažených úspor. Zadání je v absolutních číslech nebo v procentech v rámci ročního objemu nákupu, který realizuje nákupní útvar. Z našich zkušeností vyplývá, že obvykle po třech letech opakované snahy o získání úspor v nákupních podmínkách jsou možnosti vyčerpány nebo velmi omezené. Tlak na realizaci úspor ovšem trvá stále.

Co by měl číst nákupčí i obchodník II.

Pokračujeme v představování zajímavých knih pro nákupčí a obchodníky. Dnes to budou dvě nadčasové knihy, které řadíme v našem žebříčku na první místa. Vzhledem ke svým názvům mohou být přehlédnuty. To by byla ovšem veliká škoda. Jsou to totiž na téma strategie obchodu jedny z nejlepších knih, které se nám dostaly do rukou. A termín nadčasovost je zde více než oprávněný. Jedná se o knihy Mistr Sun a umění obchodu - Marc Mcneilly a knihu Umění války, využití válečných strategií v byznysu - Vít Vojta a Mistr Sun-c´.

Měníme cenovou politiku otevřených kurzů

Jednotná cena kurzů je od teď 4 200,- Kč  za den a účastníka. Ceny sjednocujeme a snižujeme na úroveň, která byla dosud dosažitelná jen pro akademie a po uplatnění maximálních slev za počet účastníků. 

Z tohoto důvodu rušíme všechny slevy. Není již nutné se k Vaší konečné ceně dopočítávat přes systém slev. Kolik vidíte u kurzu v kolonce cena, tolik zaplatíte.

Úspory jsou zpět, nebo brzy budou

Můj citlivý radar začíná vnímat rozpolcenost současné situace v nákupních útvarech. Na jedné straně běží firmám zakázky z doby ještě stále probíhajícího ekonomického růstu, kde je klíčovou dovedností pro nákup jednání o termínech a brždění snah dodavatele zdražovat. Na druhé straně ten růst již zdaleka není tak velký (v některých oborech už je vidět pokles) a dokonce, když položíte ucho na koleje, tak v dálce slyšíte, jak přijíždí krize. A ta si vyžaduje od nákupu zcela jiné dovednosti.

Nákupčí není úředník, ale obchodník

Někdy mi připadá, že nákupčí je chápán spíše jako ten úředník, který je tady přes ty objednávky, procesy, administraci požadavků, vyplňování tabulek, reportování. A často mám dojem, že se nám vytrácí fakt, že nákupčí je hlavně obchodník! Jen se jinak jmenuje a stojí na druhé straně barikády než obchodník.

Kulatý stůl šéfů nákupů

V pátek 1. 3. 2019 se uskutečnil historicky první Kulatý stůl šéfů nákupů. . Tématem byla interní komunikace v nákupu, hodnocení nákupu a prodej práce nákupu. I přes termín zvolený v pátek, v době jarních prázdnin a přes několik odvolaných účastí z důvodů pracovních i nemoci, se sešlo 13 současných, či bývalých šéfů nákupů.

Akademie firemního nákupu

Již 2. 4. 2019 začíná naše Akademie firemního nákupu. Uznávané komplexní vzdělání nákupčích. Registrace stále otevřena.

Zjistit podrobnosti a přihlásit se můžete zde.

Rychlý tip - Hlavně nic nepředpokládejte

Dnes máme tip tak  jednoduchý a samozřejmý, že možná díky tomu zůstává neprávem opomíjen: "Při jednání s dodavatelem nebo interním klientem nic nepředpokládejte, ale ptejte se a analyzujte odpovědi." Většinou totiž předpokládáme špatně a podle toho jednání vypadá.

Strana 1 z 2
 • Ing. Karel Otýs

  Mešno č.ev. 21, 338 43 Mešno, T.: +420 602 447 905, E.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  IČ: 41680341

  icon facebook icon linkedin

  ochrana osobních údajů
  obchodní podmínky

novinky e-mailem

Zadejte svoje jméno a e-mail a těšte se na pravidelnou dávku rad, tipů a doporučení pro Váš úspěšnější nákup a obchod.

captcha 

napište mi

Tuto položku je nutné vyplnit.
Tuto položku je nutné vyplnit.
Napište nám prosím zprávu.