Vyjednávejte úspěšně s nákupčími - 2 dny praktický trénink

Obchodníci a dodavatelé. Prodáváte nákupčím?

Vím, že raději prodáváte jiným profesím. Konečným uživatelům.

Vím, že nákupčí většinou považujete za někoho, kdo chce jen nízkou cenu.

Dokonce vím, že jsou obchodníci a dodavatelé, kteří razí heslo, že procurement zkazí každý dobrý obchod.

A také vím, že se nákupčí snažíte často obejít.

A také vím, že máte poměrně zkreslené představy o práci a roli nákupu ve firmě, které limitují vaší úspěšnost obchodu s firemními zákazníky.

Myslím si, že můžete být výrazně úspěšnější. Nemyslím si to, vím to. 12 let jsem dělal šéfa nákupu velké firmy. Budoval jsem nákupní útvar.  A za 9 let již jako konzultant a lektor pracoval s desítkami (možná přes sto) nákupních týmů a kurzy mi prošlo skoro 2000 nákupčích.

Takže vím, co dělá nákup, proč to dělá, jak to dělá a jak se staví k dodavatelům a jak na něj různé postupy působí.

V praxi jsem pozoroval a studoval chování obchodníků a dodavatelů a porovnával kdo je úspěšný a proč.

Také vím, co na nákupčí funguje a co dělat, abyste zvýšili své šance na úspěch.

A jsem připraven Vám vše předat.

 

Chtěl bych Vám teď říci, proč byste měli umět prodávat nákupčím?

Počet firem, které mají nákupní útvar, se zvyšuje. Rychle. Těžko dnes najít firmu, co nemá nákupní útvar. Takže na nákupčí narazíte v nějaké formě kontaktu téměř v každé firmě.

Do budoucna je to profese, na které bude závislá vaše úspěšnost v obchodu s firemními zákazníky.

Určitě jste si všimli, že role nákupčích se mění. Posilují jejich kompetence. Jsou to oni, kdo vyjednává finální podmínky, podle jakých kritérií, a má významný vliv na to, kdo bude dodávat a za jakých podmínek. A také významný vliv na to, s kým vůbec budou jednat a koho osloví ve výběrovém řízení.

A můžete zjistit, že pokusy o jejich obcházení mohou skončit úplně jinak, než očekáváte. Špatně. Stejně skončíte u nákupčího. Jen Vaše pozice bude jo dost horší. Zbytečně.

Nákupčí pracují jinak než ostatní nakupující ve firmách. Nákup je jejich profese. Stejně jako obchod Vaše profese. Jsou stejní profesionálové jako obchodníci. Takže ovládají řadu postupů, nástrojů, metod, taktik pro vyjednávání, výběr dodavatelů a komunikaci.

Chcete-li být úspěšní v B2B obchodu, tak se bez nákupčích neobejdete. Tahle profese nabývá na významu a chcete-li prodat do firem, tak to často nejde jinak než přes nákupní útvar.

Je tedy dobré vědět jak na ně. Jak s nimi komunikovat. Pochopit jejich rozhodování, kritéria, způsob jednání. Znát jejich roli ve firmě a v celém nákupním rozhodovacím procesu.

Váš obchod se bez toho neobejde.

A navíc. Je tu ekonomické krize. Tlak na cenu, na úspory. Tvrdá jednání. Menší množství zakázek a větší boj o ně.

 

Naučím Vás prodávat nákupčím!

20 let praktických zkušeností z nákupu a práce pro mnoho desítek firem a 12 letá vlastní zkušenost z vedení nákupu je Vám k dispozici.

V době, kdy jsem vedl nákup (do roku 2011) jsem používal postupy, které dnes mnozí teprve objevují, a učil je ostatní nákupčí.

Říká se o mně, že podle „mých not“ nakupuje půlka nákupních útvarů v republice. Jistěže je to přehnané, ale 2000 absolventů mých kurzů někde je a pracují v nákupu a také šíří co se naučili mezi své kolegy ve firmě.

Byl jsem u rozvoje elektronických nákupních nástrojů, jsem spolutvůrce e-poptávek a jsem držitelem ocenění Master v soutěži Fair sourcing awards jako osobnost elektronizace nákupu v České republice. A sami musíte vidět, že elektronizace a digitalizace je dnes v nákupu silný trend. U koho jiného byste se měli učit, než u toho,  kdo dostal ocenění za jeho rozvoj a v době svého působení v nákupu byl lídrem v této oblasti.

Znám specifika jednání nákupčích. Troufám si tvrdit, že to co se učí v obecných kurzech vyjednávání, Vám s nákupčími moc nepomůže. Já Vás naučím s nimi úspěšně vyjednávat. Jako šéf nákupu jsem vedl minimálně 1500 nejrůznějších jednání s dodavateli všech typů a vím jak s nákupčími úspěšně jednat.

Nebudete první ani poslední komu jsem otevřel dveře do nákupu a zajistil výrazné zvýšení úspěšnosti obchodů s firemním nákupem. Ti nejlepší se zlepšili až o vyšší desítky procent. 

Vše co s Vámi budu sdílet je pouze a jedině praxe.  Žádné teorie, jen to co funguje a je opakovaně ověřeno. Zaručuji Vám, že se zlepšíte. Hned druhý den.

 

Proč jsem trénink připravil

Obchodníky a dodavatele čeká ve vyjednávání to nejtěžší, co dosud poznali. Jednání, kde bude ze strany firemního nákupu obrovský tlak na cenu a úspory. Tlak jaký tu ještě nebyl. Ani v minulé krizi. Ta byla výrazně slabší a nákupčí ještě nebyli tak profesionalizovaní a tak zdatní vyjednavači.

Zakázek je málo a bude ještě méně. Bude o ně boj. A to logicky povede k požadavkům na úspory a další ústupky. Nevyhnete se tomu. Nikdo se tomu nevyhne.

Bude to pořádný mazec. Vím to, sám jsem jako šéf nákupu vedl v minulé krizi stovky jednání.

Nebudu Vás učit podle nějaké knihy, nebudu Vás učit teorie, které dávno neplatí. Budu Vás učit to co opravdu funguje v praxi a mám to vyzkoušené.

A jestli Vám někdo tvrdí, že je jedno, zda jednáte o mzdě, o prodeji nemovitosti, o prodeji katalogových produktů nebo investicích, že to je jedno a na vše platí stejné obecné principy vyjednávání. Nebo že jedno zda jednáte s nákupčím nebo někým jiným z firmy. Neposlouchejte ho. Zjevně o jednání s nákupčími nic neví. Já ano.

Po dvou dnech odejdete silnější, sebevědomější, a připraveni na ta nejtěžší jednání s různými typy firem a nákupčích. To Vám zaručuji.

 

Obsah

Obsah navazuje na workshop Jak pracovat s cenou s firemními nákupčími. Principy z workshopu zde již jen trénujeme a procvičujeme. Neopakujeme. Maximum z tréninku získáte, když před ním absolvujete zmíněný workshop.

Jak úspěšně vyjednávat s nákupčími.

Jak na jednání o ceně s nákupčími.

Změny ve vyjednávání a komunikaci s firemními zákazníky.

Odlišnosti ve vyjednávání s nákupčími a jinými profesemi.

Jak čelit ve vyjednávání požadavkům na spory a minimalizovat své ztráty.

Postupy pro práci s typickými námitkami na cenu jako je „Je to drahé“, „Konkurence je levnější“, „Nevejdeme se do rozpočtu“, „Čekáme novou cenovou nabídku do rána, jinak jste ze hry“, „ bez akceptace požadavku na úsporu končíte“ a další ještě vyhrocenější.

Jak pracovat se žádostí o slevu či úsporu.

Budeme jen trénovat reálné situace, s kterými se budete potkávat v ekonomické krizi při jednání s firemními nákupčími.

Natočíme, analyzujeme, upravíme Vaše vyjednávání, vyzkoušíme. Odneste si video, a doporučení postupy, taktiky pro jednání s nákupčími v době ekonomické krize.

Vyzkoušíte si různé styly vyjednávání s různými typy nákupčích. I třeba jednu a tu samou situaci a sami uvidíte rozdíl, co funguje a co ne.

 

Cena

Kolik zaplatíte, záleží na Vás.

Při registraci a platbě do 31. 7. 2020 – cena 11800,-

Při registraci a platbě po 31. 7. 2020 -  cena  13800,-

Nebo si vyjednejte se mnou svoji cenu. Připravte si argumenty, důvody proč bych měl s Vámi o ceně jednat a co máte na výměnu. Nejprve mi napište. Pak si zavoláme a budeme vyjednávat.

Celkový počet míst je 10. Pro vyjednání vlastní ceny je vyčleněno 5 míst.

Můžete začít s trénováním cenového jednání ještě před workshopem.

 

Pro účastníky, kteří chtějí získat více je zde

VIP mentoring 

Zahrnuje -

 • Účast na tréninku  Vyjednávejte úspěšně s nákupčími v rozsahu dva dny. 
 • Do 2 měsíců po workshopu online či telefonické konzultace v rozsahu 5 hodin (případně emailem, kdy se počítá čas, který nad odpovědí strávím do celkového limitu hodin). Možno vybrat v časech rozsahu dle dohody (po 10 minutách o třeba po několika hodinách). Témat volíte vy.
 • 1 trénink cenového vyjednávání se mnou jeden na jednoho v rozsahu 2 – 3  hodiny u mě (okres Rokycany). S natáčením rozborem, analýzou a osobním vyjednávacím know how.

Cena VIP mentoringu (účast na dvoudenním tréninku , 5 hodin konzultací, 1 x individuální trénink, bonusové materiály pro obchodníky i nákupčí).

Zvýhodněná cena VIP mentoringu je 25500,- (Přitom běžná cena všech částí je v souhrnu 35800,-).

Z kapacitních důvodů počet omezen na 5.

Platí do 31. 7. 2020 nebo do vyčerpání počtu míst.

Pokud máte zájem o mentoring, napište mi nebo zavolejte. 

Využití VIP mentoringu je spojeno výhradně s účastí na tréninku.

 

Určeno pro

Určeno pro všechny B2B obchodníky, dodavatele, kteří prodávají firemním nákupčím nebo se chtějí naučit prodávat firemním nákupčím. 

 

Cena obsahuje

Účast na tréninku 2 dny od 9:00 do 16:00.

Materiály k workshopu.

Občerstvení během tréninku.

 

Lektor

Ing. Karel Otýs, lektor firemního nákupu a B2B obchodu s vlastní dlouholetou úspěšnou praxí v oboru.

 

Jak se  přihlásit

Pro registraci využijte prosím registrační formulář na konci popisu kurzu v katalogu kurzů na adrese www.otys-consulting.cz . Registrace lze provést i e-mailem nebo telefonicky na níže uvedených kontaktech.

Po provedení registrace obdržíte zálohovou fakturu se splatností před zahájením kurzu.

 V případě, že pro Vaše rozhodnutí o účasti potřebujete podrobnější informace o programu, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

 

Pořadatel kurzu

Pořadatelem kurzů je Ing. Karel Otýs 

Adresa sídla: Mešno č.ev. 21, 33843 Mešno.

IČO 41680341

 

Kontakty

Kontaktní osoba ing. Karel Otýs

Tel.: 602447905

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

web: www.otys-consulting.cz

 

Pokud mě chcete mít jen pro sebe, mít individuální péči nebo chcete můj trénink Vyjednávání s firemními nákupčími  jako firemní pro Váš tým, je zde pro Vás.

Firemní trénink na zakázku

Pokud nechcete sdílet trénink s ostatními a chcete mě mít jen pro sebe nebo svoji firmu tak mi zavolejte nebo napište. Budeme vyjednávat o obsahu, formě i ceně.  Termíny možné i o prázdninách za prázdninové ceny.

 

Pokud máte jinou představu o spolupráci tak volejte a pojďme vyjednávat.

Podrobnosti k události

Datum konání 03-09-2020 9:00
Konec 04-09-2020 16:00
Kapacita 10
Cena pro jednotlivce 11800,- Kč Nejsem plátce DPH
Místo konání Pronájem Klimentská
 • Ing. Karel Otýs

  Mešno č.ev. 21, 338 43 Mešno, T.: +420 602 447 905, E.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  IČ: 41680341

  icon facebook icon linkedin

  ochrana osobních údajů
  obchodní podmínky

novinky e-mailem

Zadejte svoje jméno a e-mail a těšte se na pravidelnou dávku rad, tipů a doporučení pro Váš úspěšnější nákup a obchod.

captcha 

napište mi

Tuto položku je nutné vyplnit.
Tuto položku je nutné vyplnit.
Napište nám prosím zprávu.
Invalid Input