středa, 19 září 2018 07:39

7 + 1 důvod proč se zúčastnit Festivalu firemního nákupu eBF 2018

Napsal(a)

Letošní ročník festivalu nákupu eBF je můj jubilejní desátý, tak jsem si řekl, že je to vhodná příležitost popsat proč se vyplatí tam být. Zde je několik z mnoha důvodů a nezapomeňte dočíst až do konce. Vyplatí se to J.

Firemní nákup zde má již 6 scén (nebo jak se moderně říká 6 stejdží)

To je pecka. Neznám konferenci o nákupu, která by to tak měla. První den běží program pro firemní nákup najednou na 5 místech. Ano čtete dobře – 5 současně probíhajících scén. Každý si vybere, co ho zajímá. Jediné dilema, které máte je rozhodnout se kam jít. Všechna vystoupení jsou totiž zajímavá.

Pro zájemce o více témat či dokonce o všechno je zde jediné osvědčené řešení. Přijet ve více lidech z jedné firmy a rozptýlit se po scénách a pak sdílet. Stále více firem uplatňuje tento model. Druhý a další účastník z jedné firmy má zvýhodněné vstupné, takže v kombinaci s tím, co dozvíte na konci článku, ušetříte 3 x. 

Počet vystoupení a témat

Na loňském ročníku bylo 80 vystupujících. To je 80 témat, 80 různých zkušeností a inspirací, které jsou násobené následnou diskusí v sálech, v předsálí i večer na Stodolní. To už je opravdu reprezentativní vzorek nákupu. Vystupující jsou šéfové nákupů i nákupčí, takže i pohled na témata nákupu je zde zastoupen reprezentativně.

Kolik vystupujících bude na letošním ročníku, ještě není přesně známo. Ale akce se pořád rozrůstá, takže jich bude určitě více než na loňském ročníku.

Akce trvá 3 dny a tři noci

Pojem konferenční networking zde získává zcela jiný rozměr. Žádné stresy, zda stihnete o přestávce mluvit se všemi, co chcete. Tří denní koncept umožňuje setkávání nejen přes den v sálech, v předsálí, na obědě, ale hlavně neformální setkání odpoledne a večer, kdy máte dostatek času probrat vše, co Vás zajímá, s ostatními účastníky.

Někteří účastníci volí i formu sjednávání schůzek na odpoledne a podvečer předem pro jednání v klidu. Večer zase můžete přecházet mezi všemi místy setkání na Stodolní a potkat a pohovořit s velkým počtem kolegů. Tady se tvoří pevná nákupní přátelství.

Navíc třetí den je v podstatě jen o networkingu a tématech co Vás zajímají.

Znám kolegy co tam jezdí jen z tohoto důvodu. Tedy alespoň to říkají.

Můžete si zvolit, zda na akci chcete být celou dobu, nebo jen jeden den, nebo jen na jedné scéně

Nemáte čas na eBF být tři dny? Nemůžete se uvolnit na celé tři dny z práce? Nevadí. Je zde pro Vás řešení. Kupte si jen jednodenní vstup. Lze využít na jakýkoliv den. Jako zkušený účastník doporučuji pro firemní nákupčí den první – středu. Nejbohatší program za jednodenní vstup.

Ale popravdě řečeno, vlastně neznám nikoho, kdo by si kupoval vstup na jeden den a připravil se o zážitky, kontakty, inspiraci z celého průběhu. Také cena jednoho dne v porovnání s cenou vstupu na celou akci pobízí k účasti na všech třech dnech.

Novinkou letošního ročníku je možnost zakoupit vstup jen na jednu scénu, konkrétně na Šestou scénu s velmi pestrým programem témat a hlavně příběhů ze života každého nákupu (nakonec nákupci se sami podíleli na výběru témat). Cena vzhledem k programu je více než zajímavá. Skýtá Vám jen jedno omezení. Můžete jen na tuto jednu scénu.

Absence placených vystoupení

Na eBF se nepotkáte s vystoupeními, která by byla zaplacena sponzorským příspěvkem. Jsem moc rád, že to tak je a nepochybně to přispívá k odborné úrovni i atmosféře akce. Jediný způsob jak se zde stát vystupujícím je prostě být skvělý v nákupu a umět inspirovat ostatní. A být osloven.

Praxe, praxe a zase praxe

Tahle akce je opravdu o praxi. V dnešní době to mají na vývěsním štítu všechny akce, ale ne vždy je to i realita. Zde to realita je. Žádné teoretické prezentace a chlubení vystupujících. Žádné nudné příspěvky, kde polovinu času tvoří představení firmy vystupujícího. Žádné spěchání a časové skluzy a pak téměř žádný čas na diskusi.

Všechna vystoupení jsou z praxe, příběhy, zkušenosti, sdílení, inspirace na situacích, které zažíváte také. Dostatek času na diskusi a dotazy. Minimum prezentací, maximum diskuse. Tak jak to mají účastníci rádi a proč na tuhle akci jezdí.

Není to konference, je to festival nákupu

Představte si letní hudební festival. Hodně scén, nepřetržitý program, setkávání s mnoha lidmi, přátelská atmosféra, pohoda. Prostě si to užíváte. Tak přesně tak je to na eBF. Jen to není festival hudební, nýbrž nákupní.

Ta kombinace odborného přínosu, přátelské atmosféry, sekávání a diskusí – no je prostě festival nákupu.

Zvýhodněné vstupné pro klienty Otys-consulting a Amplio

Pokud jste klientem Otys-consulting nebo jeho nástupce společnosti Amplio s.r.o., můžete získat zvýhodněné vstupné.

Ozvěte se mi na telefon, email, nebo SZ. Obdržíte kouzelné heslo, po jehož uvedení do registrace získáte vstup za zvýhodněných podmínek. Jaké jsou to podmínky? Tahle informace je opravdu určena jen pro mé klienty, kteří se mi osobně ozvou.

Počet těchto zvýhodněných vstupenek je omezen. Pokud se zaregistrujete do 30. 9. 2018 ušetříte 2x. Slevu pro klienty zkombinujete s čerpáním zvýhodněného vstupného od organizátorů pro účastníky registrované do 30.9. A to už je slušná úspora.

Tahle mimořádná možnost vznikla z důvodu mé velmi úzké spolupráci na programu ročníku 2018.

Co dělat dál?

Teď už zbývá jen jediné. Skočit na registraci a přihlásit se.

Web konference.

Máte-li dotazy, napište, zavolejte. Tohle je můj desátý ročník, takže jsem už takový inventář a znám konferenci velmi dobře. Zažil jsem jí jako nákupčí, šéf nákupu, jako účastník, vystupující a nyní i jako dramaturg jedné ze scén. Takže o ní vím dost.

Sledujte můj profil i stránky konference a její profily na sociálních sítích. Informací bude přibývat, ale pozor zároveň volných míst ubývat.

Tak 7. – 9. listopadu v Ostravě na viděnou

Karel Otýs

Naposledy změněno středa, 19 září 2018 08:19
Pro psaní komentářů se přihlašte